Výlet na Velikonoční ostrov

29.3. - 1.4.2002
V pátek 29.3.2002 se v odpoledních hodinách sešla zdravá část našeho oddílu a v plné polní vyrazila k autobusu do Dvora Králové nad Labem. Cesta autobusem a následné přiblížení ke škole, ve které jsme bydleli, proběhlo bez problémů. Spali jsme ve třídách na vcelku dobrých postelích. Každý den jsme měli snídani a večeři přímo u nosu v nedaleké školní jídelně (a vařili nám výborně). Obědy jsme si připravovali sami v přírodě.
Tentokrát nás cesta po stopách tajemných nápisů na dveřích naší klubovny zavedla na Velikonoční ostrov, na kterém se nacházejí tajemné ohromné sochy. Všichni jsme si podobné sochy pokusili i vymodelovat a většině se to velmi podařilo. První den jsme podnikli výlet do ZOO (safari bylo zavřeno, což nám nakonec nevadilo), ve které se nám všem, myslím, velmi líbilo. Viděli jsme za celý den opravdu pěknou řádku zvířat, která v této ZOO bydlí v trochu lepších podmínkách než v pražské ZOO. Druhý den nás čekal celodenní výlet na zámek Kuks za sochami Matyáše Brauna. Jak Hospital (stojící část zámku) v Kuksu, tak i sochy byly přímo úžasné. Zpátky do naší školy jsme vrátili krásnou procházkou lesem okolo vytesaného betléma. Večer si kluci vyrobili pomlázky a holky obarvily vajíčka. Během aprílové noci se některým dětem přihodily zvláštní věci, probudily se jinde než šli spát, měly svázané věci dohromady, přivázané spacáky k postelím atd. Ráno proběhlo správně velikonočně, kluci pořádně vyplatili děvčata, aby nám do příštího roku neuschla.
Třetí den jsme se při zpáteční cestě stavili v Jaroměři a navštívili vojenskou pevnost Josefov. Tedy přesněji její kasemata. Že nevíte co jsou kasemata? My jsme to také nevěděli, ale už to víme, jsou to podzemní prostory pro vojenské využití. Při procházce v úplné tmě (za svitu svíček), několik metrů pod zemí v přímo strašidelném prostředí se i leckterému dospělému rozklepou kolena. Všichni jsme to ale nakonec zvládli a vyšli zpět na denní světlo. Malou mouchou na celém výletu byl pozdní příjezd do Prahy. Omlouváme se za něj, ale vlaky na čas zatím nejezdí.

Vaši Větší Makaróni

Milé děti, právě jsme se ocitli na Velikonočním ostrově Ehm, to má být kůň Tuhle sochu snad poznáváte :)) Bude gáblík Jak ti opičáci :)) Doufám, že tu hlavu dostanu i nazpátek... Jak se máte tam nahoře? Takhle můžeme blbnout pořád Zámek Kuks A to být mi Mezi sochami Matyáše Brauna Opicím jsme se moc líbíli Stejně neni nad dobrou sváču. Makaroni se tygrů nebojí, aaaa Krásnej zobák :))

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional