Skorojarní výlet do Prokopského údolí

11.-13.3. 2005

Jarní výlet se nesl ve znamení sluníčka, tajícího sněhu a bláta. Autobus nás vysadil v Klukovicích, což je na kraji Prokopského údolí, a nás čekal dvoukilometrový pochod s plnou polní na chatu Terezu. Večer byl plný her a zábavy. Nejoblíbenější hrou se stal Jungle Speed a pak tleskaná v kruhu. Druhý den ráno jsme vyrazili na výlet. Museli jsme si dojít pro zásoby, a tak jsme to vzali oklikou, abychom si užili trochu přírody.
Páje, která byla nemocná, jsme postavili 2 ochránce - sněhuláky. Se zásobami jsme se vydali zpátky a už se těšili na oběd.
Po jídle a krátké siestě jsme opět vyrazili ven. Slunce krásně svítilo, a tak nám ani moc nevadil mokrý těžký sníh. Naopak z něj šly pěkně dělat koule, takže se strhla velká sněhová bitva o družinkové maskoty.
V neděli nás čekal důležitý úkol. Z trávy a větviček jsme udělali Morénu - zimu. Už nás totiž nebavila a chtěli jsme jaro, tak jsme se rozhodli ji upálit. Ve starém lomu jsme nasbírali topivo, ale nakonec se ukázalo, že to nebude tak jednoduché. Zima se nechtěla dát a seslala na nás sněhovou nadílku. Nakonec se nám ale podařilo oheň rozdělat a Morénu upálit.
Plni očekávání příchodu jara jsme se odpoledne sbalili a vyrazili autobusem domů.


Na výletě Koulíme sněhuláka Nemocné Páje jsme postavili společníky Sněhová bitka Zima je zima a musí se dělat dřevo To je pohoda, když vás někdo krmí Červíci se svojí Morénou Templáři se svojí Morénou Poslední rozloučení se zimou A zimo pryč, chceme jaro!!!

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional