Víkendovka v brdských lesích po druhé

28.-30.5. 2010
Poslední květnové putování nás dovedlo až k pokladu, který uloupili lapkové ve zlatonosném kraji kolem říčky Kocáby. Počasí mělo bojovou náladu, zkoušelo na nás vítr, déšť, mlhu i pálení sluníčka. Makaróni se ale nevzdali a promočeni a obaleni blátem nakonec zlato našli.

První stopou při hledání byla kopie prastarého pergamenu. Luštění starobylého písma nám zabralo páteční večer. Ráno si děti vyzkoušely, že rýžováním zlata se nedá zbohatnout. A tak jsme se raději vydali hledat Karlovu štolu, zmiňovanou v pergamenu. Tu jsme našli kousek od obce Nový Knín, ale po pokladu tam nebyla ani stopa. Podél Kocáby a přes kopec jsme došli do malé Velké Hraštice a velké Malé Hraštice. Tam jsme si náladu vyspravili zmrzlinou.

V neděli jsme ráno trénovali novou hru - Touch Football. Je to bezpečná verze ragby a až na pár vykloubenin a podlitin všichni přežili ve zdraví. Druhá stopa zmiňovaná v pergamenu byl Dolní rybník u Voznice. Tam jsme svedli lítý (někteří i líný) boj s duchem o uloupené zlato. Aby nás zlí démoni neobtěžovali, odehnali jsme je šipkama. Jako obvykle, vyhráli všichni, kdo si to užili.

Duhová... Svatební... Ranní rosa Rýžování zlata Pečení buřtů Chystání večeře Ron dřevorubec.. Rohatá... Signalizační Šipková

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional