Prodloužený výlet v Bujesilech

7.5.-11.5. 2008
Ocitli jsme se na Vodní planetě. Celý pobyt nám přes průzračnou vodu svítilo sluníčko, až jsme se pod vodou i opálili :)) Hned první den jsme se seznámili s místními obyvateli. Byly to dvě ryby, na kterých bylo ale něco podivného. Měly modré rty. Svěřily se nám, že jim kdosi ukradl všechnu sůl a teď mají nedostatek sodíku... Požádaly nás o pomoc a my jsme samozřejmě nemohli odmítnout. První úkol bylo zjistit, kdo sůl vzal. K tomu nám posloužil atlas mořských tvorů. V moři se totiž vyskytoval jeden druh, který v atlase nebyl. Byla to Mořská Svině, která nám opravdu sůl ukradla. Její poskoci zvaní Lampičkouni na nás zaútočili a bohužel se proti nim naše koule míjely účinkem.
Začali jsme se připravovat na boj a trénovali podmořské dovednosti jako sbírání perel, běh v ploutvích, výdrž bez dýchání atd... Král mořské říše nám řekl, že po vypití kouzelného lektvaru budeme mnohem silnější, ale vyžaduje to speciální ingredience, které se dají sehnat jen u jednoho lakomého obchodníka, který trochu smrděl, protože měl kolem krku tchoře. Ingredience jsme získali a uvařili z nich výbornou bramboračku, která by postavila na nohy i leklou rybu.
Posíleni jsme se vydali na území Lampičkounů. Král mořské říše nám řekl, že hluboko v lampičkouním území na starém hradě je mapa, která vede k chobotnici, která ví, kde se Mořská Svině skrývá. Cestou jsme potkali pár Lampičkounů, ale podařilo se nám je zahnat. Kousky mapy jsme našli a složili a plnou parou jsme se vydali za chobotnicí. Byla sice postarší, ale pořád štramanda. Dala nám několik indicií, jak poznáme, kde se Mořská Svině skrývá. Vyrobili jsme si obranné štíty s magickým lístkem a v noci jsme se vydali na území Lampičkounů a u staré škeble jsme každý získal speciální perly, které je měly zahnat. Také jsme se dozvěděli, že za Mořskou Sviní zůstávají zelené řasy.
Druhý den jsme je v lese našli, a tak jsme vzali munici a vyrazili po stopách. Ve velké bitvě jsme porazili všechny Lampičkouny a nakonec i Mořskou Svini. V její skrýši jsme potom objevili ukradenou sůl, kterou jsme vrátili šťastným rybám. Jejich rty hned zrůžověly a tím naše dobrodružství na Vodní planetě skončilo.

Děkujeme praktikantům za skvěle připravený a promyšlený program :))

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional